top of page

Cellulit masszázs

 

Ha nem vagy megelégedve az alakoddal, vagy a súlyod miatt egészségügyi problémád van, vagy csak a bőrödet szeretnéd simábbá varázsolni, akkor itt a lehetőség. A narancsbőrt más néven cellulitnak hívják, a két fogalom egy és ugyanaz. A narancs héját ha közelről megnézzük akkor valóban hasonlít egy erősen cellulitos bőrfelületre. Mi nőknek, 95%-unknak van narancsbőrünk, legyen akár fiatal vagy idős, sovány vagy telt alkatról szó. Főleg a strandszezon kezdetén kerül a fókuszpontba a narancsbőr, amikor is sokan kezdjük felvenni a harcot ellene és minden csodaszert kipróbálunk, hogy megszabaduljunk tőle. Ez az elváltozása a bőrnek főként combon popsin található, de van hogy a karokon hason és a háton is megjelenik. NEM BETEGSÉG A NARANCSBŐR viszont tud bajt okozni, hiszen anyagcsere-problémák is társulnak hozzá, és a helyzet egyre csak romlik: a felduzzadt zsírsejtek akadályozzák a nyirok- és vérkeringést, miáltal a víz a környező szövetbe préselődik. Ennek eredményeként a bőr a környező részeken még inkább megdagad. Hogyan és miért alakulhat ki a narancsbőr?  A szervezetünk által fel nem használt cukor zsír formájában raktározódik el a bőr sejtjeiben, és felhalmozódik a kötőszövetekben. Ezek az energiatároló sejtek megduzzadnak, és a bőr felszíne felé türemkednek. A kötőszövet rugalmassága is csökken, amelynek köszönhetően a bőr egyenetlenné válik. az egészséges bőrfelület narancshéjra emlékeztető elváltozása. Az elváltozást a zsírsejtek megnagyobbodása és összetapadása okozza általában a kevés mozgás vagy a helytelen étkezés (plusz más tényező is felmerülhet) miatt. Kezdetben  csak a bőr összecsípésével látható a narancsbőr, máskülönben szép simának látszódik a felület. A második fokozat amikor fekvő helyzetben sima a bőr felülete de sajnos állva már látszódnak a kis hepehupás gödröcskék. A legsúlyosabb fokozat amikor már minden helyzetben látszik az elváltozás sőt a ruhán is áttetszik.  Mit tehetünk ellene? Első fokozatnál még otthoni praktikákkal rendbe szedhetjük a bőrünket, második fokozatnál viszont ajánlatos az első fokozatnál alkalmazottakat kiegészíteni szaunázással, masszázzsal, fogyasztókrémek használatával, tekercseléssel, mozgással. A harmadik fokozatnál ajánlatos az életmódváltás is plusz méregtelenítő kúra, diéta. Érdemes egy kúrát végigcsinálni hogy látványos legyen az eredmény. Azt viszont tudnod kell, hogy egy masszőr sem tud csodát tenni, ha nem áldozol te is a cél érdekében. A masszázs hatására szebb lesz a bőröd, el kezd bomlani a zsír, de csak vizelettel és izzadással tud távozni. Sok sok vizet kell inni és ha elszánt vagy akkor diétázni és heti 3x mozogni minimum 30percet. Ha ez sikerül, akkor gyorsabban és látványosan fogsz átalakulni. A masszázst a tekercseléssel lehet segíteni. Vagyis a masszázs végén fóliával betekerjük a kezelt részt ami a szaunahatást idézi elő. A meleg hatására a pólusok kitágulnak és a krémben lévő hatóanyagok könnyebben beszívódnak, valamint az izzadáskor méreganyagok is távoznak.

 

 

 

 

A cellulit masszázs menete

 

Választhatsz 60, 90 és 120perces kezelés között. A 60 és a 90perces masszázs között csak időbeni különbség van. Minél több testrészre kéred a masszázst annál rövidebb ideig tart testrészenként- Ezért nem annyira eredményes a nagy testfelületen rövidebb ideig tartó cellulit masszázs!

A 60 vagy 90percben: kapsz egy erős masszázst, amit egy speciális vérbőség fokozó krémmel végzek. Ezután a köpölyözés jön és egy utolsó masszázs.

Hatásos 60percben csak combok hátul+ popsi.

90percben elől hátul combok+ popsi

120percben:

Erős masszázs a speciális krémmel, majd a köpölyözés, masszázs, majd jön a tekercselés. Ezután haza lehet menni és otthon kb 40percet ajánlott mozogni, majd a fóliát levenni. Hatásos combok elől hátul +popsi+csípő+has . Problémásabb esetnél a karok is masszázs alá kerülhetnek de fólia csak a combokra, popsira, hasra megy.

A hatékonyság érdekében, nem minden kezelés egyformán történik.

(masszírozási sorrend, vagy felületenként a masszírozási idő is eltérhet, de nem csökken az össz masszázsidőd! )

Jó ha tudod!

A cellulit masszázs fájdalommal jár (Viszont hatásos!) előfordul, hogy a kezelés után kék foltok jelennek meg a bőrödön. Ez normális jelenség (Ha fekete nadálytő krémet használsz akkor hamar elmúlik!) A szemmel látható eredményért 10-12 alkalmas kúrát szoktam javasolni heti minimum 1X maximum 3X kezelést. Napi 3liter szénsavmentes ásványviet meg kell inni. Minél több vizet iszol, annál hatásosabb a kúra (Nem baj, ha sokat jársz pisilni, úgy ürül a méreganyag és vele együtt a zsír). Az édességnek mondj búcsút és a cukros üdítőknek is. Ha teheted mozogj heti 3x 40percet. 

Mint nő, jól tudom min mész keresztül és ha arra gondolsz hogy időt és pénzt költesz egy ilyen kezelésre, ráadásul nem is fájdalom mentes, akkor ha végképp elhatároztad magad, utána már NE ADD FEL! Ne rontsd el édességgel vagy más haszontalan dologgal a kúrádat. Én teljes mértékben azon vagyok, hogy segítsek neked és támogatlak amennyire tudlak.  

Köpöly, köpölyözés

 

A köpölyözés alapelveit Mezopotámiában már 3000 évvel ezelőtt leírták. Az ősi Kínában a Csin dinasztia idején (i.sz.281-361) egy alkimista levágott tehénszarv felmelegítésével végezte a kezeléseket. Manapság inkább harang alakú üvegcsészét alkalmaznak melyben vákumot képeznek fellobbanó lánggal felmelegítve vagy gumipumpa segítségével. Én az utóbbit alkalmazom. A köpölyözés gyógyító hatását a keletkezett vákuum fejti ki.

A köpöly 10-15 percig marad a bőrön. Hatására a test távolabbi pontjaiból a kezelés területére áramlik a vér, a köpöly alatt a bőr kimagaslik és a vérbőség hatására élénkpiros lesz. Az erős szívó hatás miatt felgyorsulnak a keringési folyamatok, az erekbe friss vér és több oxigén áramlik, beindul a méregtelenítés. A kötőszövetek megtisztulnak a felhalmozódott salakanyagoktól, majd a vese irányába távoznak. A köpölyözésnek több formája is van, én a csúsztatott köpölyözést alkalmazom leginkább. (Az eszközt a bőr felületén húzogatjuk)

– Mikor alkalmazható? Leggyakrabban a narancsbőr eltüntetésére és helyi fogyasztásra használják. De hatásos izomfájdalmakra, az izomláz, a megfázás, az allergia, az asztma, a tüdőgyulladás tüneteinek enyhítésére, valamint különböző anyagcsere-rendellenességek és menstruációs görcsök oldására is. Alkalmazható a kullancs- vagy méhcsípésekből visszamaradt mérgek eltávolítására is. –

Mikor nem javasolt? Szívbetegség, bőrallergia, magas láz, bőr alatti bevérzés, zúzódás vagy más sérülés, cukorbetegség esetén, illetve a terhesség ideje alatt a hason.

 

A cellulit masszázs magába foglalja a köpölyözés díját

 

bottom of page